Zahrádka

NOVÉ KVĚTINÁČE PRO NOVOU SEZÓNU

Už v prosinci mi začala zahrádka chybět, tak jsem napsal Ježíškovi, a ten mi nadělil čtyři velké květináče a spoustu nových semínek k tomu. 

Protože v nové sezóně plánuju pěstování více, nejen malých, odrůd paprik, musel jsem pro ně vybrat nějaké vhodné nádoby. Obávám se totiž, že bez intenzivního hnojení a ošetřování bych v truhlících Lebiš těžko dosáhl nějaké lepší úrody. Inspirací pro výběr květináčů mi byl tento článek o paní, která papriky úspěšně pěstuje v květináčích typu Bergamot od českého výrobce Plastia. Fotka jejích paprik je dokonce na oficiálních stránkách výrobce. Zajímavostí je, že tato paní pěstuje i muškáty, a to v truhlících Lebiš.

Článek jsem si několikrát přečetl, a nakonec jsem tyto květináče, ve stejné velikosti jako má paní, objednal. Cena je velmi hezká, 155 Kč za jeden květináč. Já jsem ještě vychytal pěknou slevu, takže jeden květináč mě přišel na 123 Kč. Za dva dny byla objednávka doma.

Květináče si plánuju trošku upravit. Dodaný knot vyměním za knot pana Lebiše, který je z jiného, lepšího, materiálu. Úzké drážky viditelné na obrázku rozšířím pomocí pilníku a do každého květináče přidám ještě dva až tři knoty, které jsem si loni nakoupil do zásoby. Touto úpravou chci dosáhnout lepší samozavlažovací funkce.

Ve třech květináčích chci pěstovat papriky a do jednoho chci zkusit zasadit okurky. Jsem zvědavý jak se bude rostlinkám v těchto květináčích dařit.

Už abych mohl sázet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.