Zahrádka

Jaro 2018: Výsevy, výsadby a nákupy (2. část)

V prvním díle tohoto článku jsem psal, že se mi zatím zdaleka nedaří tak, jako loni. Bohužel, i další vyvoj mých pěstitelských pokusů se nese ve stejnem duchu. 

 

KVĚTEN

4. května – Veškeré sazeničky odvážíme na chalupu.

7. května – Na klasický záhon vysazuju brokolici a oba druhy zelí. Vše přikrývám bílou netkanou textilií. Tu tam hodlám nechat až do sklizně, abych tak rostlinky uchránil před nájezdy dřepčíků, molic a bělásků. Tyto malé potvory mi totiž loni vše sežraly.

Dále sázíme brambory a vysévám všechna semínka kromě hrášku a petržele. Ty jsem totiž zapomněl doma.

8. května – Na permakulturní záhon vysazuju sazeničky cuket a rajčat. Po loňské zkušenosti s drozdy dále obaluju všechny stromky a keře s drobným ovocem sítí proti ptákům.

12. květnaNa balkoně sklízíme poslední salát (výborný, jako loni) a na chalupě vysévám petržel, hrách, keříčkové fazole a zbytek loňských semínek cibule.

13. květnaVysazuju 7 sazeniček melounů, přikoupenou levanduli a jedny plazivé floxy zakoupené na Flóře. Dřevitou vlnou přemulčovávám permakulturní záhon.

14. května – Vzdávám boj s plevelem, a pod nově vysazené jahody dodatečně dávám neekologickou netkanou textilii. Aby nebyla vidět, pokrývám ji dřevitou vlnou.

26. květnaMelouny v permakulturním záhonu mi sežrali slimáci. Tři rezervní sazeničky tedy sázíme jinam. K nim přidávám ještě 4 sazeničky mochyně peruánské.

27. května – Stavím fóliovník.

30. května – Z balkonu na chalupu převážíme papriky (3 květináče a 1 truhlík), okurky (1 květináč a 1 truhlík) a keříčková rajčata (1 truhlík). Cestou se jedna paprika zlomila. Místo zlomení fixuju a doufám, že rostlinka přežije.

 

ČERVEN

1. června – Z mých celerů přežily jen dva, a to ještě v dosti zakrslém stavu. Přesto je zkouším vysadit a přidávám k nim ještě 3 koupené celerové sazenice a 1 sazenici kadeřavé petrželky.

8.  června – Z vyseté petržele nebude asi nic, proto kupujeme a vysazujeme dvě sazenice petržele naťové, ať máme aspoň trochu zeleného, když už nebude kořen.

10. června – Vyhazují miniaturní sazeničky měsíčních jahod ze semínka. Letos se jim vůbec nedařilo, a nemělo cenu takové chudáčky vůbec sázet.

Vysazeno mám tedy vše, teď už budu jen sklízet, doufám. 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.