Na chalupě

,,Koukni, co je v lese za bohatství“

,,Koukni, co je v lese za bohatství.“

Tak přesně na tuto hlášku z filmu Na samotě u lesa jsem si vzpomněl dnes odpoledne, když jsem v lese trhal borůvky. To jsem jestě ani netušil, že za pár minut nabyde i zcela jiný rozměr.

 

Nedávno jsem se totiž rozhodl, že si pořídím nové kolo. Dnes mi ho přivezli, tak jsem ho musel hned vyzkoušet.

Chtěl jsem jet jen kousek k lesu a zpět, ale jelo tak dobře a počasí bylo tak kouzelné, že jsem neodolal a vydal jsem se na krátké kolečko lesem, a potom přes louku zpět k chalupě.

V lese jsem se zastavil na mně dobře známé, krásné slunné stráňce. Sluníčko svítilo, vzduch voněl létem a všude kolem rostly borůvky. Kolo jsem tedy postavil na, nutno podotknout, velmi stabilní stojan, a jal se trhat borůvky. Bylo sucho, větvičky mi praskaly pod nohama. ,,Tady klíšťata určitě nebudou,“ přesvědčoval jsem sám sebe, a tentokrát jsem tomu opravdu věřil.

Natrhal jsem tedy několik hrstí borůvek, udělal pár fotek a nakonec, napříč veškerým svým zvyklostem, jsem se usadil do sluncem vyhřátého jehličí pod vysokým smrkem. Sluníčko pěkně hřálo, nad hlavou mi kroužili dva krkavci a já se kochal nádhernou přírodou, když tu náhle – KLÍŠTĚ! Ta miniaturní, ani ne milimetrová, potvara si to štádovala po mém zápěstí. V tu ránu bylo po romantice.

Vyskočil jsem, klíště okamžitě zneškodnil, zkontroloval boty, kalhoty, tričko ze všech stran, popadl jsem kolo a uháněl pryč.

 

Taková malá mrcha a dokáže zkazit tak pěknou chvíli…. Myslím, že bez tohoto typu lesního bohatství by nám všem bylo lépe.

 

2 thoughts on “,,Koukni, co je v lese za bohatství“

  1. Ahoj, tento rok je strasne moc klistat. Predloni jsem si varila domaci repelent z rozmarynu a octa – kliste jsem nemela, ale nevim, jestli to bylo repelentem 😊

  2. My používáme buď tento repelent https://1url.cz/cMLJr, nebo si děláme svůj z esenciálního levandulového oleje a vodky (aby se to nekazilo). Jestli to funguje nevím, ale je fakt, že většinu klíšťat, hlavně na Dalískovi, ale i na nás, najdeme ještě nepřisátých. Ale, že by se nám vyhýbaly, to se teda říct nedá. Klasický repelent (nepřírodní) jsme nezkoušeli, takže nemůžu porovnat.

    Ale je to fakt hrůza. My vůbec nelezem do vyšší trávy ani Dalíska tam nepouštíme, furt sekáme trávník jak blbci a stejně….. Ale je pravda, že včera jsem nastříkaný repelentem nebyl, nepočítal jsem že skončím v lese. Ale zas tam bylo takové sucho…….

    Hrozně mě ty klíšťata štvou. Já bych chodil po louce a po lese furt, ale copak můžu? :-\

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.