Prázdninový deníček

DEN 2. (pátek, 23. června 2017)

Celá noc propršela – máme zalito.

Vstáváme v 7:30. Je teplé oblačné ráno, teploměr ukazuje 18°C. Vypouštím Dalíčka a jdu kontrolovat škody po bouřce. Žádné nejsou, jen petržel je trochu dobitá.

Dalísek nechce na čuchačku, tak nikam nejdeme a rovnou chystám snídaně. Pro Dalíska kuře + těstoviny, pro mě chleba s máslem a marmeládou (dnes meruňková, jahodová včera došla), k tomu čaj a nektarinka.

Nakonec jsme přece jen byli čuchat. Dalísek vlezl do trávy k meruzalkám a domů si donesl klíště. Našel jsem mu ho bez známek života doslova přilepené, nikoli však přisáté, na bříšku. Bylo celé placaté se skřivenýma nohama. Moje teorie? Dalísek má bříško velké a úplně holé – jak si na něj po příchodu domů lehl, tak klíště doslova zalehl a udusil. Dobře mu tak, potvoře. A to je dnes „jen“ osmička (stupeň aktivity), zítra má být desítka.

Plán na dopoledne je následující: umýt si vlasy, uvařit oběd, dostříhat túje. Vše vychází podle plánu, dokonce ještě stíhám posekat předek u Špidlů. Oběd je trošku zpožděný. Když usedám ke stolu, v rádiu zrovna končí Morava krásná zem (13:00). Oběd – vepřové na rozmarýnu, brambory, listový salát. Dalísek obědval dřív – kuře s těstovinami a zeleninou.

Po obědě polední klid do 15:00. Dalísek spal, já jsem byl na tabletu.

Odpoledne jsem připravil prádelku* na první letošní koupání – umyl jsem vanu, ometl pavučiny, vyhodil prázdné obaly od sprch. gelů, donesl jsem dřevo.

Venku je příjemných 23°C, leč na Dalíska je to stále příliš – odešel odpočívat na chodbu.

18:00 – krmím Dalíska (kuřecí polévka) a chystám večeři i sobě (brambory od oběda opečené na sádle, hrnek mléka.

Po večeři jdeme na čuchačku. Dalísek mi utekl do vysoké trávy a vykadil se Aberlům přímo před branku. Sáček jsem samozřejmě neměl, tak jsem se pak pro ten výtvor musel vracet. Alespoň že tentokrát to proběhlo bez klíšťat.

Je večer, topím pod kotlem (na koupání), umývám nádobí,  a Dalíček škemrá o pamlsky.

22:00 – 15°C, obloha skoro jasná, jdeme spát

Ráno očekáváme příjezd zbytku smečky, tedy mamky a babičky.


*prádelka – koupelna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.