Prázdninový deníček

DEN 3. (sobota, 24. června 2017)

Ráno vstáváme poměrně brzy, v 6:30. Očekáváme totiž příjezd zbytku smečky, tedy mamky a babičky. Dámy jsou ohlášeny na devátou, a my před jejich příjezdem musíme stihnout spoustu věcí.

Po snídani (stejná jako včera) u klízím kuchyň (schovávám nádobí, zametám). V prádelce zapínám pračku se špinavým prádlem a zametám celou chalupu.V 8:45 otevírám vrata od garáže a rovnám střevíce, aby se vůbec dalo vjet autem. Dalíček větří, že se něco děje.

Těsně po deváté, když jsem zrovna chystal novou vázu na chodbu (vlčinec, list pivoňky, krásnoočko a krásenky) se za bránou objevilo naše auto.Následovala obrovská vítačka s Dalískem. Babička mu přivezla první malé okurky.

Ještě dopoledne babička zadělala na těsto a odpoledne pekla táč z posledních loňských borůvek.

I zbytek dne proběhl v úklidovém duchu. Mamka přivezla ušité závěsy, ubrusy a nové koberce k nám do seknice. 

Po obědě (vepřová játra, brambory, salát se špekem) se babička pustila do umývání nádobí, mamka s Dalíčkem spali a já jsem průběžně plnil a zase vyprazdňoval pračku. Praly se záclony, závěsy, ubrusy…… Kvůli praní jsme byli s babičkou chvíli ve při. Ona nesdílí mé nadšení pro ekologické praní, tak několik praček vyprala běžným práškem.

Asi o půl čtvrté byla buchta upečená. Babička žehlila vyprané pradlo, mamka umývala okna a já jsem koupal Dalíska v nafukovacím bazénku.

K večeru šla mamka s babičkou na hřbitov a my s Dalískem jsme sázeli nové floxy a krásnoočko. Poté jsme všichni povečeřeli babiččin výborný táč a šli jsme do žleba na čuchačku. Dolů šel Dalísek sám, nahoru se vezl.

Po příchodu domů jsme si všichni ještě povídali a asi v 10:15 jsme šli spát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.