Prázdninový deníček

DEN 5. (čtvrtek, 29. června 2017)

Na chalupu jsme přijeli včera večer. Dnešek je prvním opravdu prázdninovým dnem.

Na večer a noc hlásili silné bouřky, ale tady naštěstí nebylo nic – nespadla ani kapka. Noc byla krásná. Kolem třetí hodiny ranní jsem šel s Dalískem čůrat. Obloha byla úplně jasná, plná zářících hvězd.

Vstával jsem v 7:30, Dalísek si pospal do 8:00. Teploměr ukazoval 22°C na sluníčku a foukal příjemný vítr. Nad námi bylo pár mráčků, na JZ byla vidět souvislejší oblačnost.

Otevřel jsem chalupu (okna dveře, vrata) a začal chystat snídani. Pro mě cereální bageta s máslem, marmeládou a čaj, pro Dalíčka jsem ohřál kuřecí prsa s mrkví a kuskus.

Jakmile to Dalíček ucítil, okamžitě se vzbudil. Po snídani jsme šli čuchat na křižku. Potkali jsme Majku Pospíšilovou (sousedka) a dali jsme se do řeči. Postupně jsme společně došli až k našemu plotu, přičemž jsme automaticky zaujali besední postavení, t.j. Majka zavěšená na plotku z vnější strany, já z vnitřní. Majka už je starší dáma, ale povídá se s ní dobře.

Asi po 10 minutách jsme se rozešli; Majka šla pokračovat v práci na zahrádce, já jsem šel sekat. Posekl jsem dvůr, humno a za garáží. V 11:45 bylo hotovo, tak jsem se pustil do přípravy oběda. Sobě jsem uvařil těstoviny s rajčaty, cuketou a česnekem, Dalískovi kuře s kuskusem a kedlubnou.

Po obědě polední klid do 15:00. Dalísek spí, já píšu deníček.

Fouká velký vítr, dokonce tak velký, že nám sfoukl i stan. Plachta se roztrhla, tyčky se rozletěly – musíme koupit nový, zase.
Zatímco dopoledne jsem chodil jen v kraťasech a tričku, odpoledne už to bylo na svetr.

Očistil jsem sekačku a nabrousil nůž. Dále jsem navázal naše divoká rajčata, otrhal jim žluté listy, a v záhoncích jsem vyměnil „obsazené“ lepové desky proti škůdcům za nové. Sklidil jsem jednu kuličku černého rybízu – mňam. Černý rybíz je snad moje nejoblíbenější ovoce. Bohužel, keřík je letos nový, tak moc neplodí. Zbývají už jen 4 kuličky. Snad je nesklidí ptáci, tak jak to udělali u rybízu červeného. Zitra tam musím dát záclonu.

Před večeří jsme si s Dalískem hráli s balonkem.

18:30 – Dalískova večeře + patáčky
18:40 – jdu zalévat, potom večeře (perník na strouhání :) a následuje čuchačka

Zbytek večera už Dalísek spí a já neúnavně přepisuju ručně psaný deníček z předchozích dní sem na blog.

23:00 – Mám dost, pokračování zítra – jdu spát. Venku je jasno, 12°C

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.