Prázdninový deníček

DEN 7. (sobota, 1. července 2017)

Vstáváme v 7:00 a jdeme čuchat. Je krásné letní ráno, svítí sluníčko, teploměr ukazuje 19°C.

Po procházce si Dalísek hraje s plyšákem a já připravuju snídaně. Pro Dalíska vařené kuřecí stehno se zbytkem kuskusu + kedlubna, já dojídám zbytek rýžové kaše od večeře + čaj (čerstvý).

Mamku s babičkou očekáváme o půl desáté, do té doby musíme poklidit. Začínám u babičky v seknici; včera večer jsem se jí válel v posteli u televize. Ona to nemá ráda, tak musím zahladit stopy – zatím se mi to nikdy nepovedlo. Přesouvám se k nám do seknice; stelu postel, sbírám smetí z koberce. Poté je třeba zamést v kuchyni a na chodbě. Chtělo by to i vytřít, ale zítra máme slet (rodinná sešlost), tak to babička bude určitě chtít udělat těsně před tím, než všichni přijedou.

Je 9:00, už zbývá jen vyžehlit šaty, které mám pro mamku jako dárek k jejím čtvrtečním narozeninám. Z domu jsem zvyklý na žehlící prkno a napařovací žehličku. Tady si musím vystačit s jídelním stolem a retro žehličkou bez napařování. Ze stolu všechno pryč, položit vixlajvant, na něj deku, zapojit žehličku a můžu začít. Babička to tak vždycky dělá. Jenže….. Už jen to, že šňůra z žehličky nevede zezadu,nýbrž doslova trčí z boku mi způsobuje značné komplikace při manipulaci. Šaty po dece nekloužou, látka se krčí, mám to samý škrček. Vypadám, že jsem v životě nevyžehlil ani kspesník, a to doma vcelku pravidelně žehlím vše, od košil až po Dalískovy nátělníčky.

Je 9:15, nervy i pot mi tečou. Čas je neúprosný, v 9:20 rezignuji a skládám šaty, které mají k dokonalosti daleko.

Ještě musím sehnat kytku. Obíhám chalupu a trhám vše, co kvete. V rukou mi končí levandule, máchelka, kopretina, řebříček i fazole. Kupodivu to dohromady vypadá pěkně.

9:30 – Jsou tady. Přichází velké vybalování; oblečení, buchta, sekaná na dnešek, guláš na zítřek, česnek z babiččiny zahrádky, narozeninové květiny. Do toho všeho se motá přešťastný Dalíček.

11:00 – Gratulace, předávám šaty a kytku.

12:15 – Obědváme sekanou, Dalísek své oblíbené kuře. Čekám, že nám každou chvíli začne kvokat..

13:00 – Dosti intenzivní přeháňka, tak tak stíháme uklidit již navázaný česnek.

13:45 – Všichni spí, já píšu, venku už je slunečno.

Přešlo ještě několik přeháněk.

Mamka dělá tiramisu, babička drhne vše, co jí přijde pod ruku.
Byli jsme čuchat. Potkali jsme Lenku (bydlí kousek od nás, v životě nemá moc štěstí ani pěněz). Nabídli jsem jí koberc, který jsme minulý týden vyměnili za nový. Je z něj nadšená, dá si ho do ložnice.

18:30 – Večeříme kdo co uzmul, chystáme se na hřbitov.Je pod mrakem, 16°C a fouká vítr. 

Ze hřbitova se vracíme ve čtvrt na devět, pak už si jen povídáme.

22:15 – Jdeme spát, venku je 14°C.

1 thought on “DEN 7. (sobota, 1. července 2017)

  1. Moc pekny blog! At se ti dari a pekne prazdniny. Tesim se na dalsi prispevky

    Bara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.