Prázdninový deníček

DEN 8. (neděle, 2. července 2017)

Dnes je u nás slet.

Vstáváme v 8:30. Venku mrholí, teploměr ukazuje 12°C.
Jdeme na krátkou čuchačku, až potom všichni snídáme.

9:00 – Připravujeme se na odpolední slet. Skládáme postel, chystáme sezení.
9:30 – Zadělávám na Honzovy buchty, mamka vysává, babička pije kávu.
Celé dopoledne mrholí a teplota nepřekračuje ranních 12°C.

12:00 – Obědváme zasmaženou polévku, Dalísek hovězí s těstovinami.

13:00 – Chystám buchty, babička roztápí troubu.

Ve 14:00 jsou buchty upečené. Venku začíná svítit sluníčko a teplota stoupá. Užje 14°C. Jdeme na čuchačku, dnes žádný polední klid.

15:00 – Přijíždějí první hosté; dědův mladší bratr s manželkou, spolu s nimi i přítelkyně dědova nejmladšího bratra. Ten tu dnes bohužel není, je indisponován. O půl čtvrté přijíždí i Eva, dcera dědova staršího bratra. On ani jeho manželka už nežijí. S Evou přijíždí i její teta.

Jsem rád, že je zase všechny vidím. Škoda, že s námi není i dědův nejmladší bratr. Chvíli je však přítomen aspoň přes telefon. Všichni mu přejí hodně sil a brzké uzdravení.

Eva projevila zájem o prohlídku naší nově nabyté nemovitosti. Má na mysli tu rozpadající se Špidlovu chalupu. Vyrážíme tedy na prohlídku a ostatní se přidávají.
Jdeme přes humno, mamka všem nadšeně ukazuje můj permakulturní záhon i normální zahrádku – dostává se mi hromadné pochvaly. Navenek dělám, že to jako nestojí za řeč, uvnitř se dmu pýchou – konečně někdo oceňuje mou snahu.
Svítí sluníčko, teplota vyšplhala na 19°C.

19:00 – Je klid, všichni už jsou pryč. Mamka s babičkou umývají nádobí, já dojídám nesnědené tiramusu, Dalísek odpočívá. Na babičce je vidět, že toho má dnes už dost, přesto s námi jde ještě na čuchačku do žleba. Venku už je chladno, na obloze jsou červánky.

Po návratu si ještě chvíli povídáme (probíráme dojmy z příbuzenstva), poté jdeme spát. Venku je 14°C a fouká vítr.


Zítra vstáváme brzy – odvážíme domů babičku (bude zavařovat okurky) a potom ještě jedeme na skok do města – máme tam nějaké zařizování.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.