Prázdninový deníček

DEN 11. (středa, 5. července 2017)

Dnes se chystám kácet náletové břízy vzadu u Špidlů. 

Vstávám v 8:00, mamka už je vzhůru, Dalísek spí. Venku je krásně slunečno, 22°C – dnes bude horko. 

Chvíli po mně vstává i Dalísek. Ještě před snídaní jdeme na procházku. Dnes má Dalíček čuchací náladu – jde s nadšením a domů vůbec nespěchá. 

9:00 – Snídáme (Dalísek hovězí s těstovinami, já müsli s mlékem) 

9:30 – Chystám se na kácení; na hlavu klobouk, natřít opalovacím krémem, zakrýt krk, obout gumáky, nasadit brýle, do uší nacpat špunty, nastříkat repelentem, nasadit rukavice – jsem připraven, můžu vyrazit. Hlavně nezapomenout tu pilu. 

Krátce před desátou se poroučí k zemi první břízka. Jde to překvapivě lehce. 

10:30 – Všechny stromy leží na zemi. Teď už jen ořezat větve.

Nevím kolik je stupňů, ale je vedro. Tričko mám celé mokré, jablko svačím v rukavicích. Jsou tak zpocené, že kdybych je sundal, už bych je nenasadil. 

12:00 – Hotovo. Větve jsou na jedné hromadě, kmeny na druhé. Odlepuji ze sebe špinavé oblečení a otírám si piliny z obličeje. Ještě zbývá nějak pořešit pařezy, ale na to už dnes nemám. 

Vyčerpaný sedám ke stolu s obědem. Dnes máme filé s bramborovou kaší. I Dalísek. 

Po obědě jdeme s Dalískem spát. Probouzíme se ve tři hodiny. Venku je 27°C. Dnes už nic nedělám. Mamka zašívá Dalíčkovy nátělníčky, já luštím křížovku. 

16:00 – Jdeme na krátkou čuchačku. 

K večeru zalévám zahrádku, muškáty i bylinky. Z dálky se ozývá hrom. Že by přicházela bouřka? Obloha se zatahuje a vypadá to na déšť. Po chvíli se ale zase vyjasňuje a svítí sluníčko. Sedám na kolo a jedu se podívat jak jsou na tom letos třešně (ptačky). Zastavuju pod stromem a zoufale hledám alespoň jednu kuličku – nic, všechno zmrzlo. Do toho ještě začíná pršet. Jedu domů.

Večeříme chleba s vajíčkem, Dalísek má rovněž vajíčko, k tomu hovězí a těstoviny. Po večeři chystám vodu a dřevo na koupání, v osm hodin škrtám pod kotlem. Venku stále prší a svítí sluníčko. Je krásná dvojitá duha. 

Jakmile je voda teplá, jdu do vany. 

22:00 – Dalísek i mamka už spí, já píšu deníček.

23:00 – Krmím Máňu, potom jdu spát. Obloha je polojasná, sem tam nějaká hvězdička. Na teploměru je 14°C.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.