Prázdninový deníček

DEN 13. (pátek, 7. července 2017)

Dnes měla přijet babička, ale rozmyslela si to – má totiž pršet.

Vstávám v 8:00. Je 14°C a mrholí. Dalísek už je po snídani i po procházce. Snídám chleba s medem a čaj.

8:30 – Chystáme se do obchodu. Čeká nás 1 km dlouhá cesta dolů do dědiny. Přestává pršet – vyrážíme. Asi v půlce cesty opět přichází déšť. Nevadí, máme déštníky.

V obchodě nešlo přeslechnout rozhovor jedné paní s pánem (zjevně lufťáci). Pán toho moc nenamluvil, zato paní toho řekla až moc. „To je hroznej obchod, jak tady ti lidi žijou.“ A po chvíli: „Tady nic není…….. dívej, žmolenkový rohlík……. koblih za devět korun…..“

Já bych neřekl, že tam toho měli málo, koupili jsme vše, co jsme chtěli. Ani ceny nebyly nijak hrozné, naopak. Třeba stejné víno jako v Olomouci jsem tady viděl o deset korun levnější. Nebo jogurt za 5,90. Mléko stálo stejně jako ve městě. Holt madam je asi zvyklá na lepší.

Z obchodu jsme šli na hřbitov. Svíčka hořela, popravili jsme kytku, dolili vodu. Na  kostele odbilo 9:15.

Po příchodu domů jsme šli na procházku do lesa. Stále poprchá, ale Dalískovi to kupodivu nevadí. Dolů jde sám, nahoru se veze. 

12:00 – Obědváme smažený sýr s bramborem a okurkový salát. Dalísek má kuře a kuskus. Prší, teplota stoupla na 16°C.

Po obědě polední klid do 15:00. Já i Dalísek jsme spali. Když jsme se probudili, svítilo sluníčko a bylo 20°C.

Chvíli jsme všichni seděli vpředu na lavce a povídali si. Potom, protože se blížila bouřka, jsme šli dozadu schovat papriky a jahody pod stan. Ještě jsem zaštípl pár rajčat a obsypal keříčkové fazole eko granulemi proti slimákům. Vpředu na zahrádce jsem sklidil poslední brokolice a vytrhl první baby řepy.

V podvečer přišla bouřka. Mamka pekla rebarborovou buchtu, já jsem seděl venku na lavce a pozoroval okolí. Když začalo víc pršet, přesunul jsem se dovnitř.

8:00 – Večeříme buchtu, Dalísek sardinky s rohlíkem.*

Po večeři jdeme na čuchačku. Je mokro, Dalíček protestuje. Po zbytek večera sedíme v kuchyni nad čajem.

22:00 –  Všichni jdou spát, až na mě.  Já píšu.

23:00 – I já už jdu spát. Venku je 14°C, prší a blýská se.


* Dříve Dalísek jídával granule a konzervy, ale ty mu nechutnaly a nezdravě hubnul. Na veterině nám schválili myšlenku dávat mu prostě to, co mu chutná. Tak vaříme, pečeme a kupujeme rybí konzervy.

Výsledek? Dalískovi začaly růst nové chlupy i na místech, kde dlouhodobě žádné neměl, je daleko spokojenější a zmenšilo se mu bříško. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.