Prázdninový deníček

DEN 14. (sobota, 8. července 2017)

Dalísek se v noci počůral – celý den větráme koberec (pro informované: ano, ten nový).

Vstávám v 8:30, všichni už jsou vzhůru. Snídám včerejší buchtu. Venku je slunečno, 18°C.

Jdeme na procházku do lesa. Dalísek se většinu cesty veze.

Na záhonek po brokolici dopoledne vysévám hořčici, aby pokryla holou půdu. Papriky a jahody schované pod stanem vracím na jejich původní místo.

12:00 – Mamka vaří oběd, Dalísek spí. Já brouzdám po internetu.

12:45 – Obědváme. Dalísek má kuře a těstoviny, my máme rovněž těstoviny, ale zapečené.

Po obědě polední klid do 15:00. Mamka s Dalískem spí, já čtu na internetu zprávy. Venku je slunečno, sem tam mráček, 24°C.

Odpoledne jsem byl s Dalískem na krátké čuchačce, mamka sekala trávu. Potom jsme opravovali dveře.

18:30 – Byl jsem se projet na kole. Jel jsem za Díly (nahoru přes louku do lesa). Sluníčko už bylo nízko a všechno kolem barvilo do žluta. V oboře jsem viděl stádo pasoucích se laní s nádherným jelenem. Bohužel jsem neměl mobil, abych to všechno vyfotil. V lese jsem zastavil na osluňené stráňce. Sesedl jsem z kola a sedl jsem si na sluncem, mrazem i větrem ošlehaný pařez. Všude bylo takové ticho, jen sem tam proletěl nějaký hmyz. Seděl jsem tam několik minut. Jestli čekáte, že řeknu na co duchaplného jsem u toho myslel, musím vás zklamat. Nemyslel jsem na nic, jen jsem prožíval. Prožíval jsem okamžik tady a teď. Po chvíli jsem se zvedl a jel kousek dál. Podobné místo, ale bez pařezu. Místo něj tam byl pokácený strom. Ležel na zemi a mě napadlo se po něm projít. Nevím proč, prostě jsem to chtěl zkusit. Balancoval jsem na kmenu a bylo mi dobře. Potom jsem jel domů.

20:00 –  Šli jsme na procházku na louku. Dalísek si to užil, chodí tam rád. Dokonce i běhal. Bohužel se tam dá chodit jen když je sucho a posekáno – kvůli klíšťatům.

K večeru jsem provedl ochranný bio postřik všeho, co nám roste. Stále bojuju s padlím na cuketách a s mšicemi a mravenci téměř na všem.

Potom jsem šel nachystat pod kotel na koupání. Dnes se mi nedařilo – třikrát mi to chcíplo.

21:00 – Večeřím rohlík se salámem.

22:00 – Jdu se koupat, mamka s Dalíčkem už spí.

23:00 – Jdu do postele. Venku je oblačno, 16°C.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.