Prázdninový deníček

DEN 20. (pátek, 14. července 2017)

Dnešek je dnem úklidu. 

Po nočním běhání vstávám v 8:45. Je oblačno, 10°C. 

Pouštím Dalíska na dvůr a jdu zkontrolovat papriky – jsou v pořádku, nemrznul jsem zbytečně. Potom jdeme na čuchačku. 

9:30 – Chystám snídani. Dalísek má hovězí s těstovinami, já si dělám lívance. 

Po snídani se pouštím do úklidu, Dalísek se jde slunit na dvůr. Nejdřív zametám u babičky, potom v kuchyni a na chodbě. Je potřeba i vytřít, ale to až po obědě. Teď ještě vynesu a vykartáčuju koberce z naší seknice. 

11:45 – Začínám vařit. Dnes budu mít špenát s bramborem a vajíčkem. Dalískova strava zůstává beze změn. 

Po obědě umývám nadobí, Dalísek spí. 

13:30 – Jdu vytírat, na pomoc si beru babiččin rotační mop. Ještě nikdy jsem s tím nepracoval. Nejdřív mi nejdou sklapnout strany mopu tak, aby se mi vlezl do kýblu, potom jaksi nefunguje ono rotační ždímání. Marně si snažím vzpomenout jak to babička dělá. Mačkám na to div to nezlomím a nic. Kdybych si přehodil zemovku přes smeták, měl bych to dávno hotové. Po několika minutách zkoušení rezignuju. Chci vytáhnout mop, jenže ono to nejde – je nízký strop. Uvolňuju tedy pojistku, snižuju rukojeť, když tu náhle…….mop se točí. „Aha, tak to funguje.“ Po půl hodině snažení můžu konečně začít vytírat. 

14:30 – Mám vytřeno.  Kuchyň a zadní chodbu jsem ale stejně dělal v kleče s hadrou v ruce. Tím příšerným vynálezem totiž nejde přitlačit tam, kde je to třeba, resp. tam, kde je flek. 

Na 18:30 máme hlášený příjezd mamky a babičky. Do té doby chci ještě zamést v garáži a udělat tam místo pro auto, výměnit kytky ve váze, pohrát si s Dalískem a jít s ním na procházku. 

Odpoledne je slunečné, teploměr ve stínu ukazuje 18°C. 

18:15 – Auto stojí před branou. „Už jsou tady“, volám na Dalíska, který se může zbláznit radostí. 

Teď následuje velké vybalovaní všech zásob na 14 dní. Potom večeříme na co má kdo chuť – je z čeho vybírat. Dalísek má kuře s těstovinami a mrkví, já mám chleba s tvarůžkovou pomazánkou. 

Po večeři babička navazuje přivezený česnek, zatímco mamka, Dalísek a já jdeme na procházku do lesa. 

Potom všichni sedíme v kuchyni s povídáme si. 

22:30 – Všichni jdou spát, já jdu na slimáky. 

23:45 – Končí lov, nasbíral jsem jich 452! 

23:55 – Jdu spát, je úplně jasno, 10°C. 

 

3 thoughts on “DEN 20. (pátek, 14. července 2017)

  1. Děda kdysi vyrobil takové „pichály“ (nevím jak by se tomu správně řeklo), na ty je napíchneme (na jeden se vleze cca 35), trošku posolíme (na každého zrnko až dvě soli), a pak je švihem hodíme na louku za plot. S tímto minimem použité soli nehrozí zasolení půdy a přesto je to zabije. Propíchnutí nestačí, to je nezabije.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.