Prázdninový deníček

DEN 21. (sobota, 15. července 2017)

Dnes by měl děda svátek. 

Vstávám v 8:30, vzbudil mě Dalísek. Je polojasno, 14°C .

Mamka už je vzhůru, babička ještě spí. Rychle se oblékám a jdeme na čuchacku. Potom dopisuju deníček, který jsem včera nestihl. Teprve když je deníček dopsaný, snídám rohlík s marmeládou a bílou kávu.

Dopoledne je příjemně, občas vysvitne sluníčko. Mamka vaří pudink, potom jdeme trhat rybíz – konečně. Keř, na který deset let nikdo nesáhl dal dvě plné misky plodů. Na stromku, který třetím rokem opečovávám, se urodilo tak do hrsti, a ještě to z 90 % sežrali kosi a kvíčaly.

Před obědem chci ještě navázat síťku na sloup s osvětlením, aby se po něm mohl lépe pnout letos zasazený břečťan (nějak se mu zatím nechce), ale najednou se strhne taková průtrž mračen, že sotva stíhám doběhnout domů.

12:15 – Obědváme babiččinu rajskou omáčku s knedlou, Dalísek má kuřecí prsa s mrkví a těstovinami. Stále prší.

Po obědě polední klid; já jdu s Dalískem ležet (sám neusne a potom je nevyspaný a protivný), mamka s babičkou umývají nádobí. Střídavě prší a je jasno.

16:00 – Venku je stále nevlídno, teploměr ukazuje 11°C. Sedíme v kuchyni, luštíme křížovky a povídáme si. Dalísek pořád spí.

Kolem šesté hodiny se vyjasňuje – jdeme ven. Sedíme vpředu na lavce a povídáme si s Frantou P.  Potom jdeme procházkou na hřbitov. Je 13°C a svítí sluníčko.

Vracíme se po osmé hodině a večeříme. Dalísek dojídá svůj dnešní oběd, já včerejší (špenát).

Potom si povídáme a ohříváme vodu na nádobí, i pro nás na umytí.

22:00 – Babička jde spát, já jdu na slimáky. Mamka chce jít taky, ale máme jen jednu baterku, takže i ona jde společně s Dalískem spát.

23:00 – Vracím se z lovu, dnešní úlovek činí 209 kousků. To je ani ne polovina včerejšího počtu. :)

23:15 – Umývám se a jdu do postele. Venku je polojasno, 11°C.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.