Prázdninový deníček

DEN 22. (neděle, 16. července 2017)

Dnes jsme poprvé ochutnali letošní brambory. Jinak se nic zvláštního nedělo.

Vstal jsem v 8:45, jako poslední ze všech. Bylo slunečno, 15 °C.

Posnídal jsem chleba s tvarůžkovou pomazánkou a čaj. Pak jsme chvíli všichni jen tak seděli v kuchyni a vykládali. Dalísek spal.

10:30 – Jdeme na procházku do lesa, babička peče kuře. Je slunečno, 20°C.

12:15 – Obědváme pečené kuře s novými bramborami, k tomu míchaný zeleninový salát. Dalísek má kuře s rýží.

Po obědě polední klid. Babička s Dalískem spí, já jsem na internetu, mamka umývá nádobí, potom luští křížovky.

Po třetí hodině odpolední se pomalu vykrádám ze seknice tak, abych nevzbudil spícího Dalíska. Vaříme si kávu a jdeme na humno. Tam nějakou dobu sedíme a povídáme si. Asi po deseti minutách přichází i Dalíček.

17:00 – Jdeme něco dělat. Mamka se sekerou pouští do pařezů, babička vynáší ven peřiny na vyluftování, já opravuju střechu na dřevníku a Dalísek působí jako dozor.

Po nějaké době se všichni scházíme na zahrádce. Do zeleninového záhonku budeme přesazovat aksamitníky a na jejich místo přijde boubelka velkokvětá, kterou mamka dostala od kolegyně k narozeninám. Ještě sklízím mini hlávku červeného zelí. Už zbývají jen dvě. Zbytek jsem musel zlikvidovat, resp. zlikvidovali ho drepčíci, housenky a další potvory. Příští rok budu zelí pěstovat zakryté až do sklizně. Mimochodem, z těch vodnic nakonec stejně

K večeru zalévám, babička schovává peřiny, mamka chystá pod kotel.

20:00 – Večeříme, každý něco jiného.

20:30 – Jdeme na čuchačku, tentokrát do dědiny. Po příchodu škrtám pod kotlem. Potom sedíme v kuchyni, povídáme si a čekáme až se ohřeje voda.

22:30 – Jdeme spát. Je oblačno, 14°C.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.