Prázdninový deníček

DEN 23. (pondělí, 17. července 2017)

Dnes jsme měli nečekanou návštěvu. 

Vstával jsem opět jako poslední v 8:45. Bylo oblačno a poměrně teplo. Dalísek už na čuchačce byl, takže jsem nikam nemusel. 

Posnídal jsem broskev s čajem a zadělal na chleba. Potom jsme seděli v kuchyni a povídali si. 

Před obědem jsem sklidil pár malých řep, první letošní mrkve a nějaký hrášek. Potom jsem obíral rybíz – mamka bude péct buchtu. 

12:30 – Oběd. Měli jsme rizoto a salát se špekem, Dalísek měl pečené kuře s rýží. 

Po obědě polední klid do 15:00. Je zataženo, dusno a vypadá, že každou chvíli začne pršet. Teploměr ukazuje 24°C.

Žádný déšť se nekoná, vaříme kávu a jdeme ven. Ještě před tím dávám do trouby chleba. Babička čistí česnek, já jí pomáhám, a u toho v pravidelných intervalech odbíhám kontrolovat chleba. Ten je po necelé hodině upečený. Do vyhřáté trouby dává mamka svou rybízovo-rebarborovou buchtu. 

17:00 – Buchta je na stole. Babička se ještě stále potýká s česnekem, když si všimne parkujícího auta vpředu před branou. Pojme podezření, že by to mohl být dědův mladší bratr s manželkou. „Jsou tady z K.“, hlásí babička. Rychle začínám uklízet provozní nepořádek. „A jsou čtyři.“  „Čtyři?!“, dvíme se s mamkou. Po chvíli přicházejí na humno a spolu s nimi, pro mě neznamé, dvě ženy. Dalísek je u vytržení. 

„Kdo to je? “ Ptám se mamky, když jdeme pro nějaké pití (kávu ani čaj nechtějí). Do buchty se trefili, ale pít budou jen vodu s citronem a mátou, nic jiného nemáme – nečekali jsme je. Dozvídám se, že je to mamčina sestřenice s dcerou z Prahy. Já jsem je v životě neviděl a mamka naposledy ještě před tím, než jsem se narodil. (Tu sestřenici, její dceru vidí taky poprvé.) 

Nezdrželi se dlouho a zase jeli. Neříkám, že jsem je neviděl rád, ale neohlášené návštěvy zrovna nemusím. Dnes jsme, pravda, nic moc nedělali, ale to byla spíš nahoda. Zastavili se, protože měli plánovanou cestu kolem – mohli aspoň zavolat…. 

Po jejich odjezdu babička dokončuje čištění česneku, mamka zalévá a já přehazuju kompost. 

19:00 – Dalísek večeří vařené kuře s těstovinami. 

20:00 – Já večeřím chleba se sýrem. 

Po večeři jdeme na procházku do lesa. Babičce se nechce, tak zůstává doma a jde rovnou spát. Je oblačno, 16°C.

21:30 – Mamka s Dalískem jdou spát, já píšu deníček. 

23:00 – Jdu spát. Venku je oblačno,  14°C.

2 thoughts on “DEN 23. (pondělí, 17. července 2017)

  1. K nam jezdi znami z Prahy take bez ohlaseni. Asi nejaky mistni zvyk 😃

  2. Krásná kytice na stole a výborný koláč- hned bych si zakrojila- úplně se mi sbíhají sliny.
    Plně chápu, taky nesnáším neohlášené návštěvy .Já bych tedy nikam neohlášená nejela- jo každý jsme jiný….užívejte pěkné dny pospolu… Hanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.