Prázdninový deníček

DEN 28. (sobota, 22. července 2017)

Vstávám v 7:30 společně s Dalískem. Babička ještě spí, mamka sbírá slimáky. Je zamračeno, vypadá to na déšť. Teploměr ukazuje 16°C.

Dnes čucháme jen na humně.

7:45 – Snídám včerejší buchtu, Dalísek má kuře s mrkví a těstovinami. 

8:00 – Najednou se strhla obrovská průtrž mračen. „Papriky“, vyskakuju a rychle hledám fungl novou pláštěnku. Když už se do ní nasoukám, nejde mi zapnout zip. Nakonec se to daří, obouvám gumáky, nasazuju kapuci a přes garáž vybíhám směr humno. Běžím tak rychle, že mi proudící vzduch odfoukl kapuci – obrovské kapky mi bubnují na odhalenou hlavu. Za vteřinu je kapuce zpět, ale hlavu už mám stejně mokrou.  Zvedám papriky a odnáším je pod stan. „Když už jsem tady, schovám i jahody.“ Až do začátku července si tyto rostlinky hověly v klidu na našem vyhřátém balkoně a vůbec netušily, co je to déšť. Vypadaly nádherně, tmavě zeleně – svěže. Teď dostávají zabrat. Ale plody si drží, a to je důležité.

8:30 –  Je po dešti, babička vstává. 

9:00 – Já se probírám švestkami, Dalísek spí, mamka s babičkou jedou na hřbitov. Dnes by měla babička s dědou výročí svatby….. 

Zbytek dopoledne je slunečno, teplota šplhá přes 20°C. Dalísek stále spí, mamka vaří oběd, babičku bolí záda, tak jen sedí, já luštím křížovku. 

12:15 – Obědváme. Dnes máme obrácený řízek s bramborem a míchaný salát, Dalísek vepřové s těstovinami. 

Po obědě polední do 14:00. Mamka umývá nádobí a potom luští. Babička s Dalískem spí, já taky luštím.

Odpoledne je vlhko, vedro a sluníčko hodně pálí. 

16:00 – Zatahuje se a přichází bouřka. Nakonec nás mine a padá jen pár kapek. 

Venku už je trochu lépe, ale pořád hodně vlhko. Jdeme na krátkou čuchačku. Potom vytrhávám pár mrkví na ochutnání. Letos poprvé pěstuju i jinou odrůdu než oranžovou. 

18:00 – Dalísek večeří vepřové s chlebem. 

19:00 – Večeřím rohlík se slaninou a u toho sleduju společně s ostatními zprávy. 

19:45 – Jdeme na procházku. 

20:30 – Jedu se projet na kole. Vracím se krátce po deváté. 

Zbytek večera už jen sedíme v kuchyni a vykládáme. První jde spát babička, potom mamka následovaná Dalískem. Já píšu deníček. 

23:00 – Jdu spát. Je polojasno, 16°C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.