Prázdninový deníček

DEN 33. (čtvrtek, 27. července 2017)

Vzbudil jsem se v 9 hodin. Od včerejška ještě nepřestalo pršet, tak jsem dal Dalískovi akorát patáčky a pokračovali jsme ve spánku.

10:15 – Vstáváme. Stále prší. Zdá se mi nějaká zima, tak se jdu podívat na teploměr – venku 12°C, doma 18°C. Okamžitě stěhuju Máňu z chodby do seknice a zapínám topení. O zdejším klimatu se říká, že „pul rokô mrzne a pul rokô je zêma“. Výstižněji bych to neřekl. 

Oblékáme se a jdeme čuchat. Bagr stojí – dnes se nepracuje. Dalískovi se do deště nechce, ale nakonec se překonává a jdeme dokonce až před bránu. Tam rychle provádí, co je třeba provést a úprkem spěchá domů. Tam zalézá pod gauč, nechává se přikrýt larisou a spokojeně usíná. Ani se nehlásí o snídani. Teplota v kuchyni se mezitím vyšplhala na příjemných 22°C.

11:00 – Dalísek spí, já umývám nádobí z večera a potom připravuju těsto na chleba. V rádiu hlásí že na Rožnovsku vyhlásili stav sucha. Zde je počasí beze změn.

12:15 – Obědváme. Dalísek má kuře s rajčatovou omáčkou a těstovinami, já mám rajskou polévku.

Po obědě polední klid do 15:00. Dalísek spí, já peču chleba a vybarvuju omalovánky.

15:30 – Přestává pršet jdeme ven. Dalísek chce jít na procházku – dobře. Obléknout bundičku, nasadit botičky, do kočárku deku, sáčky, kapesníčky, všechno vypnout, pozamykat…… Výprava jak na celodenní výlet. Ostatně jako obvykle.
Vycházíme z branky a začíná lehce mrholit. Po dvaceti metrech už lije jako z konve. Takový kousek od domu nemá cenu instalovat na kočárek pláštěnku a kamsi se štrachat v dešti. Tady je totiž furt vlhko, takže co namokne, bude mokré ještě hodně dlouho. Viz včerejší sběr prádla vypraného v neděli, které mimochodem stejně ještě dosušuju v seknici. Otáčíme se tedy před zraky zvědavých sousedů a míříme zpět domů. Tam se snažím Dalíska zabavit aspoň hračkou.

16:30 – Vařím Dalískovi večeři (kuře) a sobě pudink. Potom luštím křížovky.

19:00 – Přestalo pršet a vykukuje sluníčko. Teplota vystoupala na 15°C. Dalísek večeří, potom jdeme na procházku do lesa.

Po procházce si chystám večeři – chleba se sýrem.

Zbytek večera už Dalísek spí a já píšu deníček.

23:00 – Jdu spát. Je 12°C a poprchá. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.