Prázdninový deníček

DEN 34. (pátek, 28. července 2017)

Vstáváme v 9:00. Je oblačno, 17°C. Dalísek se v noci počůral. 

9:15 –  Jdeme na čuchačku, potom snídáme. Dalísek má kuře s chlebem a cuketou, já mám chleba s máslem, marmeládou a čaj. 

10:15 – Umývám nádobí z večera, potom uklízím. Zametám, vytírám, větrám počůraný koberec, vynaším sušák s prádlem na humno na sluníčko. 

11:30 –  Přichází bouřka. Za deset minut je pryč. 

11:50 –  Další bouřka. 

12:00 –  Dnes nevařím, mám polévku ze včerejška a Dalísek má zbytek kuřete. K polévce si akorát dělám hlávkový se špekem. Pak už jen sedím v kuchyni a pozorně poslouchám rádio – dnes by mi měli přát a hrát k nedělním narozeninám (23). Ve 12:50, pět minut před koncem pořadu, jsem se konečně dočkal. 

Po obědě Dalísek spí, já pokračuju v úklidu; sbírám prádlo a dávám prát další pračku, porovnávám postele, vyčesávám koberce.  Potom jdeme na procházku. Je slunečno,  20°C.

Celý den pokračují práce na vodovodu. 

16:00 –  Za hodinu má přijet mamka s babičkou. Vytahuju z pračky vyprané prádlo, ždímám ho a věším. Dále utírám prach a umývám nádobí od oběda. 

16:45 – Dalísek už je protivný. Mrčí, že chce jít ven, ale když vyjdeme před branku, tak si akorát stoupne doprostřed silnice, odmítá se pohnout a vyhlíží naše auto. Příště mu raději nebudu říkat že přijede smečka. 

17:00 –  Konečně jsou tady. Dalísek je štěstím bez sebe a já vlastně taky. Vybalujeme – jeden meloun, druhý meloun, rajčata, sýry, marmelády, pilníky na pilu.

17:30 – Je mi gratulováno – s předstihem, aby se nezkazil již upečený dort. Dostávám ochranná sluchátka a brýle ke křovinořezu (přál jsem si je), dále víno, nějaké dobroty, a od babičky obálku. 

18:00 – Sedíme v kuchyni, vaříme kávu a Dalískovu večeři, jíme dort a vykládáme. 

Po Dalískově večeři jdeme na procházku do žleba. My nevečeříme, nacpali jsme se dortem. 

Po procházce otvíráme víno. Sedíme, pijeme, vkládáme. Až do 22:45. Potom jdeme spát. Je oblačno, 14°C.

4 thoughts on “DEN 34. (pátek, 28. července 2017)

  1. Opozdene tedy vsechno nejlepsi k narozeninam :) Hlavne hodne zdravi a kolem Tebe jenom same milujici a pohodove lidi a hodne radosti s Daliskem!

  2. Mockrát děkuju. Kdepak opožděně, narozeniny mám dnes. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.