Prázdninový deníček

DEN 36. (neděle, 30. července 2017)

Dnes slavím 23. narozeniny. 

Vstávám pozdě, v 9:30. Je horko, ale fouká příjemný vítr. Původně jsme brzo ráno chtěli jít všichni procházkou na hřbitov, ale vzhledem k tomu, že babička strávila noc na záchodě, se společná procházka odložila. (Tak nakonec ne já, ale babička….) 

10:00 – Snídám jogurt s čajem. 

10:30 – Dalísek zůstává doma s babičkou a já s mamkou jdeme na hřbitov sami. Je potřeba vyměnit kytku a zkontrolovat svíčku. Za necelou hodinu jsme zpět. 

11:30 – Chystáme oběd – pro babičku suché brambory, pro Dalíska kuře s těstovinami, pro nás polévku od včerejška. 

12:00 – Obědváme. 

Po obědě Dalísek spí, my ostatní jen tak sedíme v kuchyni a povídáme si. Babička pije černý čaj, mamka kávu, já dojídám poslední kousek dortu. Potom jdeme s babičkou na chvíli na humno. Sedíme pod stanem, ale nedá se to dlouho výdržet – je moc teplo, teploměr ukazuje 27°C ve stínu. Dopolední vítr už ustal, tak nás nic neochlazuje. 

Odpoledne tedy travíme v kuchyni, kde nás před venkovním teplem chrání 70 cm tlusté zdi. 

17:30 – Venku se zasáhlo a je dusno. Mamka s babičkou se začínají balit a ve čtvrt na sedm odjíždějí. 

Po jejich odjezdu Dalísek sedí u brány v naději, že se třeba ještě vrátí, a já se pouštím do likvidace cukrového hrášku. Všechny lusky jsem sklidil, nové květy už nemá a rostlinka začíná pomalu odcházet. Letos jsem ho pěstoval prvním rokem, ale nijak nás neuchvátil, tak se na něj příští rok vyprdnu. 

Po likvidaci hrachu se pouštím do výsadby tří nových sazenic levandule. Moc se s tím necrcám, za pár minut mám hotovo a už krmím Dalíska. Potom chystám pod kotel a jdeme čuchat na křižku. Na pořádnou procházku to není, na Dalíska je pořád moc teplo. 

Po čuchačce večeřím brambory od oběda a potom píšu deníček – včerejší i dnešní. 

24:00 –  Dalísek už dávno spí, já se jdu připojit. Jen ještě musím nakrmit kvásek a Máňu. Je polojasno, 20°C.

 

 

3 thoughts on “DEN 36. (neděle, 30. července 2017)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.