Prázdninový deníček

DEN 37. (pondělí, 31. července 2017)

Vstáváme v 8:45. Je „modro“ , teploměr na sluníčku ukazuje 34°C. 

9:00 – Snídaně. Dalísek má kuře s těstovinami, já opečený rohlík s máslem a marmeládou, k tomu čaj. 

Po snídani čucháme na humně – na procházku je moc teplo. 

Dopoledne zadělávám na chleba. Dalísek sedí ve dveřích a pozoruje, jak pokračují práce na vodovodu. 

11:00 – Začínám vařit oběd. Pro mě vepřová panenka s bramborem, k tomu hlávkový salát se špekem. Pro Dalíska kuřecí prsa s mrkví a těstovinami. 

12:00 – Obědváme. 

Po obědě Dalísek spí, já peču chleba a umývám nadobí. Je horko, 30°C.

Odpoledne sklízím první kanadské borůvky z keříku, který jsme zasadili letost na jaře. Plody jsou krásně modré, chuťově ucházející. Dužina je bílá, méně aromatická než u borůvek z obchodu. Možná jsem je utrhl príliš brzy. Ty zbylé tam nechám chvilku déle. 

Dále se postupně začínají vybavovat papriky. Víc než měsíc už tam visely sice v plné velikosti, avšak zelené jak brčál. Až včera se z ničeho nic začaly dvě barvit do oranžova. 

Také jsem našel tři zralá rajčata. Otrhával jsem totiž žluté listy, jinak bych na ně v té houštině nepřišel. Musím říct, že divoká rajčata opravdu dostála svému názvu; rostou tak divoce, že nás asi do konce prázdnin vyženou. Kuličky dozrály žluté*, a přestože byly úplně u země s minimem slunce, byly i sladké. Divoká rajčata máme letos poprvé a určitě do nich půjdeme příští rok znovu. Dokonce i babička je s nimi spokojená. Jen zvolíme jiný způsob pěstování a vyčleníme jim víc místa. 

K večeru zalévám bylinky, nově zasazené levandule, muškáty a další květiny. 

19:00 – Dalísek večeří kuře s těstovinami a mrkví, potom jdeme čuchat na křižku. 

20:00 – Večeřím chleba se zbytkem masa od oběda. Potom umývám nadobí. 

21:00 – Dalísek spí, já píšu deníček. 

23:00 – Jdu spát. Je jasno, 22°C.


* Ze semínka jsem si vypěstoval sazenice pěti žlutých a pěti červených rajčat. Vše jsem měl pěkně popsané, jenže jednoho dne se mi plech s květináčky převážil a všechno se vyspalo v obýváku na koberec na jednu hromadu. Urychleně jsem to nastrkal zpátky do květináčů a doufal, že se rostlinky vzpamatují. Od té doby netuším, které rajče bude žluté, a které červené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.