Prázdninový deníček

DEN 46. (středa, 9. srpna 2017)

Vstáváme v 9:00. Svítí sluníčko, na teploměru je 20°C.

Jako první jdeme na krátkou čuchačku, potom snídáme (Dalísek kuře, já sýrovou bulku a čaj).

Po snídani připravuju těsto na chleba, umývám nádobí a dávám prát první pračku.

11:30 – Dávám péct chleba a začínám vařit oběd (fazolová omáčka s vajíčkem a bramborem). Mezitím věším vyprané črné prádlo a začínám prát bílé.

12:00 – Obědváme.

Po obědě Dalísek spí, já dopisuju deníček ze včerejška, věším prádlo a plním poslední dnešní pračku Dalískovým povlečením.

15:00 – Jdeme na humno. Hrajeme si, trháme rajčata, fazole a borůvky.

Když doprala poslední pračka a šel jsem z ní vytáhnout prádlo, všiml jsem si v mezeře mezi zdí a vanou obrovského pavouka. Jak mě uviděl, hned se schoval. „Fuj, nesnáším pavouky!“ Po chvíli jsem na něj zapomněl. Zaléval jsem kytky a zeleninu, čistil Máně akvárko, v šest hodin krmil Dalíska a potom jsme šli na krátkou procházku.

Když jsem v podvečer chystal pod kotel, nemohl jsem se ubránit dost nepříjemnému pocitu. „Určitě tady ta potvora někde je.“ Když jsem o půl hodiny později lezl do vany, nebylo mi vůbec dobře. Malých pavouků už jsem nejen za tyto prazdniny zlikvidoval mraky, ale tady ten je fakt velký. Celou dobu jsem kontroloval mezeru za vanou. „Teď nevyleze, když mě tady slyší,“ uklidňoval jsem se. Jakmile jsem si lehnul, abych si umyl vlasy, vykoukly z mezery dlouhé chlupaté nohy a půlka těla. „Ne, teď ne, teď ne,“ prosil jsem nahlas. Ztuhnul jsem a pavouk vylezl celý. „No tak to ne,“ vyskočil jsem. Tím jsem ho vyplašil, takže se zase schoval. Brrrr, jen ta představa, že by mu ujely nohy a spadl za mnou do vody…….. No, koupání jsem dokončil jak nejrychleji to šlo a urychleně jsem opustil prádelku. Doufám, že zítra vyleze a budu ho moct chytit do smetáku a vynést, nebo zlikvidovat přímo na místě.

Po koupání jsem povečeřel chleba s cizrnovou pomazánkou a paprikou, potom jsem psal deníček.

22:30 – Jdu spát. Je jasno, 19°C.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.