Prázdninový deníček

DEN 47. (čtvrtek, 10. srpna 2017)

V 02:25 mě vzbudila přicházející bouřka. Přestože noc měla být dle předpovědí ještě klidná, hřmělo opravdu hodně. Zkontroloval jsem radar – blížilo se několik bouřek. Rychle jsem tedy vstal a utíkal schovat muškáty, jahody, a jako tradičně i papriky. Vyšlo mi to akorát; foukal velký vítr a když jsem za sebou zavíral vrata, začalo kapat. Vrátil jsem se tedy do postele a chtěl pokračovat ve spánku, jenže to vůbec nešlo. Jeden blesk střídal druhý, hřmělo téměř bez ustaní a déšť dopadal na okna takovou rychlostí, že jsem měl pocit, že na ně někdo stříká wapkou. Ve čtvrt na čtyři jsem se chtěl podívat na radar, jak dlouho to bude ještě trvat. Měl jsem smůlu; nebyl signál, nešla elektrika ani internet. Tak jsem jen ležel v posteli a přemýšlel, jak asi vypadá zahrádka, co floxy, jestli na humně stojí voda, jesli stan už odletěl nebo teprve odletí… Celé to skončilo až v čtyři hodiny ráno, kdy jsem konečně mohl usnout. (Dalísek to prospal celé.)

7:45 – Vstáváme. Opatrně odhrnuju závěs a kontroluju zahrádku – floxy visí, ale zlomené nejsou, vše ostatní výpadá také dobře. Oblékám se a jdu na humno. Kupodivu ani zde žádné škody nejsou. Záhonek je v pořádku, stan stojí. Ani se mi tomu nechce věřit. 

8:00 – Jdeme na krátkou procházku, potom snídáme (Dalísek kuře, já sýrovou bulku). U snídaně si čtu zprávy – nejhorší bouřky byly v naší oblasti. 

Dopoledne vracím všechny schované květináče a truhlíky na své místo, sbírám dokonale mokré prádlo, které jsem přes noc ještě nechával proschnout, znovu ho ždímám a opětovně veším. Je zataženo, vlhko, 22°C.

Dnes nevařím, dojídám omáčku ze včerejška. 

12:00 – Obědváme a následně odpočíváme. 

14:00 – Umývám nádobí a chystám se sekat humno. Nad lesem sedí šedá mračna, je strašně vlhko, dusno, teploměr ukazuje 26°C.

15:00 – Jdeme čuchat na křižku. Na delší procházku není čas – musím posekat dřív, než začne pršet. To se mi nakonec daří téměř na minutu přesně. Dosekl jsem, sklidil sekačku a začalo kapat. Ještě jsem stihnul rychle posbírat prádlo. Po chvíli déšť ustal a začalo svítit sluníčko. To ale netrvalo dlouho. 

18:00 – Zvedl se vítr a mračna nad lesem se začala přibližovat. Zkontroloval jsem radar a  všechny květináče zase odnosil do garáže. Neštěstí nás to tentokrát minulo, takže se žádná bouřka nakonec nekonala. 

18:30 – Dalísek večeří, potom jdeme na krátkou procházku. 

19:30 – Večeřím zeleninový salát a po probdělé noci už se těším do postele. 

Po večeři umývám nádobí, poklízím a ještě před desátou jdu spát. Je polojasno a docela teplo. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.