Prázdninový deníček

DEN 48. (pátek, 11. srpna 2017)

Kolem půlnoci přišla bouřka. Nešla elektrika, blýskalo se, hřmělo, pršelo a hlavně strašně foukalo. 

9:00 – Vstáváme. Je oblačno, 20°C. Už při pohledu z okna vidím, že odletěla stříška, která byla nad vchodem ke Špidlům. Je to takový pevný plast, který se teď válí na trávníku. Podle všeho tam byl jen položený na kovové konstrukci. Musím tam vylézt, vrátit ho a nějak připevnit. Ještě že nerozbil třeba okna. 

Před snídaní se chystáme na krátkou procházku. Dalísek už stojí u branky a já se jdu podívat na humno – ubrus ze stolu je napůl sfouknutý a plachta na stanu je taky celá vyhrnutá. Ještě celý rozespalý se natahuju, abych ji stáhnul dolů, když mi najednou přistane na hlavě dobrých pět litrů studené vody. (Nebyla vyhrnutá větrem, ale prohnutá pod tíhou vody, která z nějakého důvodu nestékala.) V momentě jsem byl probraný a celý mokrý. Oblečení, které jsem si před pár minutami oblékl jsem ze sebe zase sundal, oblékl jiné, vysušil vlasy, a teprve potom jsme mohli jít čuchat. 

Po procházce jsme posnídali. Dalísek měl poslední zbytek kuřete, já jogurt s čajem. 

Dopoledne jsem vrátil na svá místa všechny schované rostliny, zametl garáž a chodbu, poklidil u babičky v seknici a dal vařit maso pro Dalíska. 

11:30 – Začínám připravovat oběd. K vepřovému masu pro Dalíska vařím těstoviny a pro sebe volské oko s bramborem a zeleninovým salátem. 

12:00 – Obědváme. 

Po obědě Dalísek spí, já píšu deníček. Je slunečno, vlhko, 25°C.

15:00 – Jdeme na krátkou procházku. Potom si Dalísek hraje s balonkem a já uklízím – umývám nádobí, vynáším vyvětrat koberce, rovnám postele, zametám,…. 

16:00 – Zadělávám na rohlíky. Zatímco těsto kyne, stříhám do vázy poslední floxy, které ještě po všech těch bouřkách a deštích vypadají k světu. Venku je hrozně – slunečno, vlhko, dusno,  26°C.

17:30 – Přijíždí babička s mamkou, která má teď 14 dní dovolenou. Vybalujeme, vaříme kávu, pečeme rohlíky a vykládáme. 

18:00 – Setmělo se a nad lesem jsou černá mračna. Přestože radar neukazuje nic hrozného preventivně schováváme všechny kytky a papriky. Už mi to leze celkem na nervy, furt to stěhovat jak kočka koťata. 

Bouřka se nakonec žádná nekonala, ale začalo foukat a do 19:00 spadla teplota na 15°C.

19:30 – Jdeme na procházku do lesa. 

Dnes nevečeříme, nacpali jsme se babiččinou bábovkou. Zbytek večera sedíme v kuchyni, pijeme čaj, vykládáme a ve 22:00 jdeme spát. Je zataženo, 14°C.

 

2 thoughts on “DEN 48. (pátek, 11. srpna 2017)

  1. Moc pěkná bábovka- jistě byla výtečná…vypadá to na kynutou s mákem -nemám pravdu?
    Ve stěhování truhlíku s kytkama mám praxi….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.