Prázdninový deníček

DEN 50. (neděle, 13. srpna 2017)

Dnes je u nás pouť.

Vstávám jako poslední v 9:30.  Je zataženo, 13°C.

Snídám buchtu s čajem, a krátce po desáté hodině se s mamkou vydáváme dolů ke stánkům. Babička doma smaží řízky a Dalísek jí asistuje.

Pamatuju si, že když jsem byl malý lemovaly stánky celou cestu od kostela k sokolovně a ještě i kus hlavní silnice. Prodávalo se oblečení, perníky, keramika, obrázky, balónky, štěstíčka, dala se vystřelit růže. Auta nemohla přes davy lidí projet a ani zaparkovat nebylo kde. Dnes se před kostelem krčí tři stánky – jeden se sladkostmi, druhý s háčkovanými zvířátky a třetí s vařečkami. U sokolovny jsou čtyři kolotoče, ledová tříšť a dětské hračky. Toť vše. Davy lidí byste hledali marně, zato parkovací místa jsou volná všude. Je pravda, že každý rok to víc a víc upadá, ale z loňského roku na letošní to je opravdu skok.

Nejdřív míříme na hřbitov, potom kupujeme velká perníková srdce pro babičky, jedno malé pro Dalíska a rozčarováni jdeme domů. Cestou nahoru jsme potkali sousedy, jinak tam nikdo známý nebyl.

11:00 – Jsme zpátky doma a jdeme s Dalískem na procházku do lesa.

12:00 – Obědváme řízek s bramborovým salátem. Dalísek má vepřové s rýží a mrkví.

Po obědě neděláme nic. Babička a Dalísek spí, my s mamkou sedíme v kuchyni a vkládáme.

Odpoledne jdeme na humno, kde jen tak sedíme, pijeme kávu, čaj a jíme táč s piškotovým chlebíčkem, který babička napekla pro návštěvy, které nepřijely.

17:45 – Dalísek večeří totéž, co obědval.

18:00 – Mamka s babičkou jdou za dědou na hřbitov a já chystám zeleninovou bedýnku pro Olomouckou babičku, kterou jedu zítra navštívit. Běžně ji navštěvuju jednou týdně, tak jí to teď chci kompenzovat alespoň vlastní bio zeleninou. Na hůře jsem našel krásnou papírovou bedýnku, vše do ní pěkně naskládal a těšil se na to jak ji ráno na sluníčku vyfotím a pochlubím se s ní zde i na MS.

19:30 – Chystám pod kotel a potom jdeme s Dalískem na procházku do lesa. Potom večeříme opět řízky se salátem. 

20:15 – Zapínáme TV a díváme se na Četnické humoresky. Během nich se chodíme postupně koupat.

22:00 – Jdeme spát. Je oblačno, teplota tak akorát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.