Prázdninový deníček

DEN 52. (úterý, 15. srpna 2017)

Vstávám v 8:30. Je slunečno, 20°C.

Snídám zbytek táče s bílou kávou a chystám se na houby. 

9:00 – Společně s babičkou vyrážíme do lesa. Mamka s Dalískem zůstávají doma. 

11:30 – Vracíme se z lesa. Houby rostou, ale daleko od sebe. Dohromady máme jeden plný košík. Rostou hlavně růžovky, nějaké suchohřiby a pár babek. 

11:45 – Zadělávám na chleba. 

12:00 –  Zrovna sedáme k obědu (filé s bramborovou kaší), když před chalupou zastavuje DPD – přivezli nám objednaný štěpkovač. Dosmýkal jsem ho před dřevník a pokračovali jsme v obědu. 

Po obědě následuje pokus o poslední klid. Sotva si s Dalískem vlezeme do postele, před chalupou zastavuje a troubí modré auto – přivezli dřevěné ploty. Pošťačka je nemohla dostat ani z auta, jak byly těžké. Opět jsem je umístil před dřevník, a už jsem tam rovnou zůstal a začal vybalovat a sestavovat štěpkovač. Dalísek se dospal vzadu na lehátku. 

Odpoledne jsem upekl chleba, posekal vzadu u Špidlů a potom jsem testoval štepkovač. Babička čistila houby, mamka prala prádlo, sbírala usušené konopí a dávala sušit nové. Dalísek převážně ležel na humně. U toho se mu také podařilo chytit klíště. Naštěstí si ho babička všimla dřív, než se stihlo přisát. 

K večeru jsem pozaléval květnu a doplnil mulč u borůvek. 

18:00 – Dalísek večeří kuře s cuketou a těstovinami. 

19:00 – Já večeřím těstoviny na sladko a potom se chystáme na procházku. 

Večer jdeme na procházku k lesu, potom zatápíme pod kotlem. První jde do vany Dalísek, potom mamka a nakonec já. Babička to prý výdrží do zítřka, kdy už bude doma. 

22:00 – Jdeme spát. Je jasno, oblaha plná hvězd, 15°C. 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.