Prázdninový deníček

DEN 57. (neděle, 20. srpna 2017)

Vstávám v 9:00. Je zataženo 15°C.

Snídám perník, který mamka ráno upekla, a potom jdeme na procházku. Původně jsme chtěli jít jen kousek – do lesa, ale protože bylo příjemně chladno, tak jsme si to prodloužili a udělali takové 3 km dlouhé kolečko. Dalísek se většinu cesty vezl, ale vypadal spokojeně a procházku si užil.

11:30 – Vracíme se z procházky. Mamka s Dalískem jdou vařit, já se chystám kácet náletové trnky u Špidlů za garáží.

12:15 – Trnky jsou pokácené a pořezané. Nařezanými klacky chceme podepřít provizorní plotek za garáží, aby tam nikdo nelezl – místní lidé dokáží být velmi zvědaví.

12:30 – Obědváme mamčinu vynikající frankfurtskou polévku (moje nejoblíbenější). Dalísek má kuře s rýží a hráškem.

Po obědě Dalísek spí, my s mamkou pijeme kávu a povídáme si.

13:30 – Píše mamčin kamarád, že by se dnes mohl přijet podívat na tu garáž a holubníky, které chceme zbourat, ale dosud se nám nepodařilo sehnat nikoho, kdo by byl ochoten to udělat. Super, přijede kolem čtvrté. 

14:30 – Konec vysedávání, jdeme něco dělat. Je slunečno a docela teplo. Já pokračuju v kácení – tentokrát se snažím zdolat téměr suchou křivou vrbu. Mamka odnáší větve a dřevo na hromadu. Vrbu budeme štepkovat, trnky napadené šarkou pálit.

15:40 – Vrba pokácena, kamarád je tu. Prohlíží si garáž s holubníkem a nevidí žádný problém. Dokonce nám udělá vzadu i nový plot. Prý proč mu mamka neřekla už dávno. (Nechtěla ho otravovat, má neustále nabitý program a spoustu práce.) 

17:30 – Kamarád odjíždí, Dalísek večeří. Jsem strašně rád, že obě stavby zbourá, odveze a my to konečně budeme mít z krku. Ono je to totiž težké; babička má přes sedmdesát, mamka metr padesát a čtyřicet kilo i s postelí a já o 12 cm a 14 kg víc. Co mi můžem sami udělat….. 

17:45 – Obloha se zatahuje a přichází krátká přeháňka. 

K večeru uklízíme, chystáme pod kotel a večeříme. Já mám polévku od oběda, mamka chleba s tvarohovou pomazánkou. 

Večer jdeme na krátkou čuchačku, sledujeme Četnické humoresky a nakonec se koupeme. 

22:30 – Jdeme spát. Je zataženo, 11°C.

 

 

4 thoughts on “DEN 57. (neděle, 20. srpna 2017)

  1. Malo jis. Mlady muz s tak velkym energ.vydejem potrebuje se poradne najist, ani mne by jeden krajic na snidani a polevka na obed nestacily 😊

  2. Jím vše na co mám chuť a v množství, které si rozhodně nijak neodmeřuju. Hladem netrpím. Prostě jsem přirozeně hubený. Ono se to jednou zlomí a počkej – budu malej, tlustej a plešatej….. :D

    A co se polévek týče, je polévka a polévka. Ve škole bývaly polévky hustoty čaje, doma děláme takové, ve kterých stojí lžička.

  3. Miláčku, Ty mi lichotíš. :-) 40 kilo jsme měla, než jsi se narodil. Poslední dobou už to taková sláva není a Ty to víš. :-):-).-)

  4. To vychodíš. Tři a půl kilometru jsme spočítali, že. :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.