Prázdninový deníček

DEN 58. (pondělí, 21. srpna 2017)

Vstávám v 7:30 – budí mě Dalísek. Je slunečno, 11°C.

Mamka jela ráno do Olomouce vybrat schránku, vyvětrat, zalít kytky a nakoupit, tak jsme tady sami. Na stole v kuchyni na mě čeká lísteček s informacemi ohledně Dalíska.

8:00 – Krmím sebe i Dalíska, potom jdeme čuchat na křižku. Přestože svítí sluníčko, je zima.

Po čuchačce dávám Dalískovi dozadu na sluníčko lehátko, na které si ochotně sedá a přes oblečenou mikinku se nahřívá. Já nejdřív pomocí nože a sekery ostřím jednu stranu včera nařezaných klacků, aby šli lépe zatlouct do země, potom seču za garáží, a nakonec se rýčem snažím zarovnat ty nejvetší hrby, které tam na zemi jsou.

11:30 – Mamka se vrací z města s nákupem. Mimo jiné dovezla i pečivo, kterým jsme se tak nacpali, že dnes ani neobědváme. Poledním jídlem však nepohrdne Dalísek.

Po obědě Dalísek spí a my si vaříme kávu.

15:00 – Na hůře máme poplastované pletivo neznámé výšky a  délky, tak tam lezu, abych se podíval, jestli to bude stačit na ten včera domluvený plot. Výška je idealní, teď ještě zjistit kolik toho je. Značně těžkou roli tedy spouštím na laně dolů. Rozmotáváme ji na humně a zjišťujeme, že to vyjde minimálně na dva ploty. A to je na hůře ještě jedna celá role. „Díky, dědo.“

17:30 – Máme hlad, tak dojídáme zbytek polévky, který jsme původně chtěli obědvat. Dalísek má kuře s kuskusem.

Potom rozmotané pletivo opět rolujeme a spolu s ostatními roztahanými věcmi schováváme.

Nakonec dnes ještě děláme provizorní plot za garaží. Používáme mobilní myslivecký plot, který nám doručili minulý týden, a kotvíme ho pomocí nařezaných a naostřených klacků.

Večer jdeme na procházku k lesu. Je oblačno, 10°C.

Po procházce schovávám papriky a potom večeřím pletýnku s tvarohovou pomazánkou. Mamka vaří čaj a Dalísek spí. Zbytek večera sedíme v kuchyni a povídáme si.

22:30 – Jdeme spát. Je zataženo, 9°C.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.