Prázdninový deníček

DEN 65. (neděle, 27. srpna 2017)

Vstávám v 9:00. Svítí sluníčko a je teplo.

Po snídani (kukuřičné lupínky s mlékem) chystám těsto na chleba.

Dopoledne vytrhávám ze záhonku několik mrkví a dvě řepy, které hned čistím aby si je mamka mohla vzít s sebou domů. Končí jí totiž dovolená.

Dnes je příprava oběda na mně, tak se krátce před polednem pouštím do vaření.

12:30 – Obědváme špagety s boloňskou omáčkou.

Po obědě následuje polední klid, který je ovšem narušen nutností vložit chleba do trouby, a pak ho každých deset minut potírat vodou.

Kolem třetí hodiny odpolední je chleba upečen. Venku je zataženo, ochladilo se na 22°C – někde poblíž je bouřka.

16:00 – Mamka s babičkou se začínají balit. Cestovat budou také mé slavné papriky. Noci i rána už jsou chladná, a kdo je ochraní, když tady za týden už nebudu? Nene, to jim bude lépe u nás na balkoně; na noc pěkně zavřít skla, ať jim není zima. Rostlinky na sobě mají ještě asi 9 paprik, tak ať hezky dozrají.

„A jeď s nimi optrně, ať je nevyklopíš,“ instruuji mamku, když o půl hodiny později odjíždí. Mám v živé paměti asi deseticentimetrovou naťovou petržel, kterou jsme na jaře vybírali z kufru auta, když po cestě z domu na chalupu tvořila téměř homogenní směs s vysypanou hlínou. Naštěstí ukázala obrovskou životaschopnost a byla z ní nádherná úroda. Kromě paprik veze mamka domů i kastrol plný sádla a konopí – vyrábíme mast pro Dalíska.

17:00 – Zalévám zasazené saláty, stříkám floxy proti padlí a zatápím pod kotlem. Potom připravuju Dalískovu večeři (kuře s těstovinami).

18:00 – Dalísek večeří. Po večeři spokojeně usíná, zatímco já se jdu koupat.

Kolem půl osmé jdeme na krátkou čuchačku. Je jasno a příjemných 17°C.

Po procházce vařím čaj, večeřím dva jogurty a sleduju televizi – nejdřív Četnické humoresky, potom Báječná léta pod psa.

23:30 – Jdu spát. Je jasno, 15°C.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.